Autor Wątek: DYSCYPLINA WOJSKOWA - NOWA USTAWA  (Przeczytany 2186 razy)

Administrator

• Administrator
  • Full Member
DYSCYPLINA WOJSKOWA - NOWA USTAWA
« dnia: Czerwiec 01, 2022, 08:50:07 pm »
Jak wiadomo z nową Ustawą o obronie Ojczyzny przepisy dyscyplinarne również się zmieniły. Jestem w trakcie poprawiania bazy MONo. A że jest do sprawdzenia ponad 100 pytań to może to trochę zająć. Różnice postaram się umieścić w innym miejscu. Ponadto na pierwszy rzut oka wg nowej Ustawy te przepisy są bardziej zagmatwane, co daje pole do popisu wymyślających testy ;). Stąd moja prośba - looknijcie w tą Ustawę przed egzaminami. Zacząłęm przerabiać te pytania i w pierwszych 4 są już różnice ;)

Administrator

• Administrator
  • Full Member
Odp: DYSCYPLINA WOJSKOWA - NOWA USTAWA
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2022, 11:26:10 pm »
Przerobiłem 18 pytań i tylko w 1 odpowiedź była bez zmian. Nie będę komentował samej Ustawy ;), wrzucam różnice na jakie trafiłem względem pytań. Pytania pogrubione, stara odp. tekst normalny, mój komentarz lub odp. wg nowej ustawy czcionka podkreślona.

Administrator

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2022, 11:23:27 pm »
Dalsze zmiany

i

Administrator

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2022, 04:58:34 pm »
i dalej

oraz

Administrator

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2022, 07:15:26 pm »
i ostatnia wrzutka

Przerobiłem wszystkie pytania.

Xxx

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2022, 09:19:52 am »
Piszesz że nie ma takiego skutku w wymierzeniu żołnierzowi kary dyscyplinarnej po upływie roku od dnia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego
A art. 382.1. mówi , że nie można wymierzyć żołnierzowi kary dyscyplinarnej po upływie 1 roku od dnia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego
🤔🤔🤔

Administrator

• Administrator
  • Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2022, 07:08:21 pm »
Piszesz że nie ma takiego skutku w wymierzeniu żołnierzowi kary dyscyplinarnej po upływie roku od dnia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego
A art. 382.1. mówi , że nie można wymierzyć żołnierzowi kary dyscyplinarnej po upływie 1 roku od dnia popełnienia przewinienia dyscyplinarnego
🤔🤔🤔
Tak. Może źle się wyraziłem, nieprecyzyjnie. W nowej ustawie jest tak jak piszesz, że nie można ukarać po roku od popełnienia przewinienia. A w starej było, że nie można ukarać po roku od popełnienia czynu lub po upływie roku od wystąpienia skutku tego czynu - czyli dowolny okres od popełnienia czynu do jego skutku plus rok czasu. I napisałem, że nie ma tego skutku, powinienem napisać nie ma tego drugiego warunku o wystąpieniu skutku czynu ;)